Zastanawiasz się, w jakiej kolejności słuchać naszych świątecznych bajek ?

Teoretycznie, kolejność jest dowolna. Bajki zostały skonstruowane tak, by nawet słuchając ich wyrywkowo lub posiadając tylko jedną bajkę – dziecko wciąż mogło w pełni cieszyć się treścią i w pełni ją zrozumieć.

Jednakże – gorąco zachęcamy do słuchania bajek w poniżej wymienionej kolejności. Wydarzenia ułożone będą chronogicznie, co doda magicznym historiom jeszcze większego sensu 🙂

Dodatkowo – jeśli chcesz, by bajki wniosły do Waszego domu jeszcze więcej świątecznej magii – koniecznie zapoznaj się ze szczegółami naszych dwóch tajnych misji!

3.

Bombkowizja 1 – Zosia i złota bombka

Przed wysłuchaniem tej bajki, zapoznaj się ze szczegółami świątecznej misji! MISJA ZŁOTA BOMBKA

MISJA 1 – ZŁOTA BOMBKA

Przed wysłuchaniem BOMBKOWIZJI, kup dużą błyszczącą, złotą bombkę i podłóż ją ukradkiem gdzieś w domu. Możesz zawiesić ją na choince lub położyć na jakiejś półce. Zrób to w tajemnicy przed dziećmi!

Nie zwracaj na bombkę szczególnej uwagi, nie chcemy robić w okół niej zamieszania. Możesz jedynie wspomnieć mimochodem „O, a co to za bombka? Kto ją tu położył/powiesił?”. Dzieci pewnie wzruszą ramionami, więc Ty też szybko zakończ temat.

Następnie, włącz dzieciom wszystkie części BOMBKOWIZJI i czekaj na moment, w którym maluchy przypomną sobie o dziwnej bombce, która pojawiła się w ich domu!

Gdy spytają, skąd się wzięła – wciąż udawaj zaskoczenie i mów, że nigdy wcześniej jej nie widziałaś. Jeśli dzieci powiedzą, że słyszą szumy dochodzące ze środka bombki– potwierdzaj, że również je słyszysz i obserwuj zachwyt, który pojawi się na ich twarzach! 😊

6.

Zosia i goście z bieguna północnego (premiera na początku grudnia)

Przed wysłuchaniem tej bajki, zapoznaj się ze szczegółami świątecznej misji! MISJA SREBRNA GWIAZDKA

MISJA 2 – SREBRNA GWIAZDKA

Przed wysłuchaniem bajki,  kup małą, srebrną, błyszczącą gwiazdkę.   Nikomu jej nie pokazuj! ps. Gwiazdek ma być tyle, ile dzieci w domu.

Następnie, masz dwie opcje przeprowadzenia misji:

  1. Przed wysłuchaniem bajki:  zaproponuj dzieciom, by zrobiły jakieś świąteczne dekoracje, np. rysunek czy kolorowe łańcuchy. Następnie upewnij się, że maluchy zawieszą je w miejscu widocznym z zewnątrz (np. okno, balkon, balustrada, choinka w ogródku itp). Oczywiście nie sugeruj niczego wprost, żeby dzieci nie miały żadnych podejrzeń. Spraw, by wierzyły, że dekorowanie i zawieszanie obrazków jest ich pomysłem 🙂 Następnie, w środku nocy, gdy dzieci będą spać – zostaw przy rysunkach/dekoracjach zakupione gwiazdki. Możesz je zawiesić, przykleić albo po prostu położyć obok. Gdy następnego dnia dziecko w końcu zauważy srebrną gwiazdkę – oczywiście nie przywiąże do tego większej wagi lecz już po wysłuchaniu bajki….wszystko wkońcu nabierze sensu! 🙂 Maluch nie będzie miał wątpliwości, że odwiedził go Mikołaj i to właśnie on zostawił mu na pamiątkę mały, błyszczący prezent!
  2.  Opcja 2 : po wysłuchaniu bajki. Jest to opcja prostsza, bardziej przewidywalna. Po wysłuchaniu bajki dziecko prawdopodobnie samo będzie chciało namalować coś świątecznego i zawiesić w oknie. Gdy już to uczyni – odczekaj 2-3 dni, po czym którejś nocy po kryjomu podłóż srebrną gwiazdkę. O poranku udawaj, że oczywiście nie wiesz skąd się wzięła i patrz na radość, jaka pojawi się na twarzy Twojego dziecka 🙂

Oczywiście, udział w świątecznych misjach nie jest obowiązkowy. Jeśli nie masz czasu na szukanie gwiazdek czy bombek – nic nie szkodzi. Samo słuchanie naszych świątecznych bajek sprawi, że w Waszym domu zagości wyjątkowo magiczna atmosfera. 😊

Jeśli nie masz jeszcze ani jednej świątecznej audiobajki – skorzystaj z gotowego zestawu, który możesz kupić teraz w promocyjnej cenie!   SPRAWDŹ TUTAJ.  (zestaw zawiera bajki z pkt. 1-5)

Wspaniałych świąt i przyjemnych wieczorów w towarzystwie Zosi,
życzy cały zespoł Audiobajek Hello Zoś